Aşk Duaları

Aşk Nedir?

Aşk Nedir?

Aşk Nedir? Aşk yaşamın en muhteşem ve yaşamın içinde var olarak yaratıldığımız zamandan bu zamana kadar var olan duygular başındadır. Yaradılışla beraber biz insanlar arasındaki en derin en zarif, en keyifli bir duygu adıdır aşk. En yoğun bağlılık ve en yoğun hissedilen tariflerinin de bir kontrolsüz akan ırmak misali kontrol edilmesi zordur.

Aşk Nedir?
Aşk Nedir?

Kişileri birbirine bağlayan, birbirine bir görünmeyen bağla karşılıklı olarak ifade edildiğinde ise şehvet hissettiren bu duygu en derinden hissedilen, bir efsun da denile bilir. Kişileri neredeyse gözü kapalı cezbeden ve bu bağ içine alan tarifi kişi için zor olan aşk çok özeldir çok heyecan vericidir çok masumdur.

Fakat birçok aşkın yanı başında sanki onu takip eden birçok engeller olabilir. Onlarla mücadele etmek bilgi, deneyim, sabır, inanç, sükunet, anlayış, kararlılık, güç ve hepsinden önemlisi bir yöntem ister.  Bu aşamada sorunlarla boğuşan yerli yersiz istemsizce rahatsız edici adımlar attıran bu karmaşada deneyim bilgi ve ilim ile birleştiğinde ise kontrolü ele alabilmek ile beraber aşk yaşanılabilir olur.

Deneyim bilgi ve ilimle doğru yöntemi uygulamazsanız aşkınız yarım sevginiz sonuçsuz ilişkiniz mutsuz olabilir. İşte bu durum aşk başlığındaki her duygunun birleşerek genelini kapsadığı ve başkalaştı bir dünyada aşka ve sevgiye bir sıfat bir kimlik kazandırmak için vardı

Aşk ve sevgi Allah’ım tüm yaratıkları seven ve onlar tarafından çok sevilen anlamındaki  ‘Vedud ‘ isminin bir tecellisidir. Bir yansıtılmadır. O varlıkları sevdi ve sevgiyi de yarattı. Bir kimseyi aşık etmek için ya da yıpranmış aşkı sevgiyi güçlendirmek için kişilere özel uygulanabilecek yöntemler değişkenlik göstermektedir.

Bu aşamada bilgi deneyim ve ilim bağdaşık bir şekilde yürütülmelidir. Yani tecrübeli bir medyumdan destek almak en doğru çözüm yöntemidir.

Sevgili için Aşk Duası, Aşk Nedir?

Sevgili için Aşk Duası Aşk erdemleri taşımamakla beraber yöntemler ve yönteminin uygulamasının yanlış eksik olması ile aşk’ınız sonuçsuz, sevdanız yarım, ilişkiniz mutsuz olabilir. Ömür boyunca yaşanabilecek aşk birçok duyguların toplandığı ve başkalaştırıldığı bir dünyada; sevgiye ve aşk’a nitelik ve kimlik kazandırmak için vardır.

Aşk Nedir?
Aşk Nedir?

Sevgi ve aşk, Allah’ın,  ‘kullarını en fazla seven ve sevilmeye en layık olan’ anlamındaki “Vedud” isminin bir tecellisidir, bir yansımasıdır. O’ varlıkları sevdi ve sevgiyi yarattı. Sevgi olmasaydı, yaşam olmazdı. Şayet her şey birbirine yabancı gibi uzaklaşır, her şey birbirinden kopardı.

Aşkın o kadar çok çeşidi var ki, Allah aşkından Peygamber aşkına para aşkından tutun, dünya aşkına kadar birçok türler de ayrıştıra biliriz. Bireyler bu konuda da sevdikleri ve kendilerince hayat arkadaşı olacakları olarak düşündükleri kişilerde sorunlar yaşamaktadır.

Nişanlım İçin Aşk Duası

Nişanlım İçin Aşk Duası Biz insanların çoğunlukla istediği aşk, evlilik yaşamında olgunlaşan sürekliliği düşünülüp mutluluğa odaklanan dengeyle yürütülmesiyle her türlü engeli aşma gücü taşıyan ve ömürleri boyu süre gelecek bir aşk peşinde olmak, ilişkide düşündüğümüz önceliklerdendir.

Aşk Nedir?

Benim konuya aldığım kesin olarak gelip geçen hevesler, günlük yaşanan zevkler, en küçük bir engelde takılıp hissedilenlerin yavaşlayıp kaybolduğu sevdalar değildir. Öyle ki evlilik adımı öncesi sorun yaşayan ve bir ya da birden çok sebeple nişanlılık döneminde problemlerle savaşıp ilgilerini yitiren çiftlerin bu konuda kişi ve kişilere özel yapılan işlemlerde yön bulmaları kanıtlanmıştır.

Nişanlım İçin Aşk Duası : Aşkımız, sıra gelen bir erkek-kadın ilişkisi ya da flört ibaresi olmayıp, tüm yönüyle evlilikle hayatları birleştirme çabasındır. Sonunda acı ve hüsranla bitecek denilen geçici bir heves hiç olmamalıdır.

Karıma – Kocama Aşk Duası, Aşk Nedir?

Ne üzücüdür ki nişalılık ve flört dönemi, bizlerin yanılabileceği, kendisini yada karşısındakini farklı tanıttığı ve karşısındakini yanlış algılaya bileceği bir süreçtir. Kişiler hem kendi kusurlarını olabildiğince istemese gizlemeye, aynı anda da sevdiğinin kusurlarını görememe sürecindedir.

Sevgiliyi üzmemek onu kırmamak için hoşlanmasa da her şeyden hoşlanmış gibi görünmeye çalışır. Zaman gelir evlilik yapılır maneviyat çöker. Evlilik gerçekleştikten sonra birçok yanılgı çıkar. Sevgiliye kavuşmak amaç değildir aslında evlilik. Bir şekilde katlanmaya gerek kalmamıştır, algılar değişiklik gösterdiği için daha doğalında olan perdesiz kişiliklerini sergilemeye başlar.

Sevgilerin odağı güzellik gibi tek düşünce den ibaret ise sonuç daha da kötü olabilir. Çünkü aşkın odaklanması gereken besleyen güçlü tutan asıl adresi; önemi olsa da güzellik değil, kalp ve ruhtur. Güzellik, duygusallık ve ruhsallıktadır. Aşkın beslendiği özlemek gibidir. Bir evliliği kurtarmak da imkânsız değildir. Zaten benim “Ömürlük Aşk’taki uğraşım da buna yöneliktir.

Youtube kanalıma buradan ulaşabilirsiniz.

Oyla post

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Ara