Geri Getirme Duaları

Geri Getirme Duası

Geri Getirme Duası

Geri Getirme Duası halk arasında çevir gel duası olarak ya da döngel duası olarak da bilinmektedir. Bu dua daha çok giden kişinin geri gelmesi, terk edilen kişinin aşık olması için okunmaktadır. Geri getirme duası giden kişinin geri dönmesi dışında kaybolan bir eşyanın geri bulunması ve istenilen kişinin aşık etme duası kişiye bağlanması içinde okunan bir duadır.

Geri Getirme Duası
Geri Getirme Duası

Aslında bu dua bir niyet, hacet duası olarak da bilinmektedir. Elinden gelen çabayı göstermesine rağmen nişanlısı, eşi ya da sevgilisi tarafından terk edilen insanların başvurup okudukları bir dua türüdür.

Geri getirme duasını hem bayanlar hem de erkekler okuyabilirler. Bu tür dualar en tesirli dualar olarak bilinir ve kabul edilmektedir. Nişanlısından ayrılanlar, boşanan eşler, sevgilisinden ayrılanlar, kaybolan eşya ya da evladı için geri getirme duası okumak mümkündür.

Geri getirme duasının geçmişi tam tamına 14.yüzyıla dayanmaktadır. Eski kaynaklardan alınan bilgilere göre adı ‘ Çevir gel duası’ olarak geçmektedir. Bu duanın içerisinde esmalar ve ayetler Türkçe dualar yer almaktadır. İçerisinde her alan Türkçe bölümler zaman zaman sadeleştirilmiştir.

Geri getirme duası farklı kaynaklarda farklı şekillerde yer almaktadır. Geçmiş dönemlerden bu güne kadar gelen, medyum, hoca ve alım sıfatı ile çevir gel duası ismi altında pek çok dua yazılmıştır. Yapılan duanın kabul olabilmesi için Salih amelle, iyi niyetle ve tevekkül ile dua edilmesi gerekir. Geri getirme duasında esmalar ve ayetler geçtiği için duanızın kabul olma ihtimali çok yüksek.

Giden eşim için geri getirme duası

Giden eşim için geri getirme duası etmeden önce size geri gelmesini sağlamak için ilk önce duaların okunmasından önce koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Özelliklede bu tür duaların doğru bir şekilde kabul olması için geri getirme duası ederken niyetinizi en doğru bir şekilde ifade etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra dualar okunmadan o ve kesinlikle abdest alınması gerekiyor. Tüm bu koşullar yerine getirildikten sonra terk eden eşiniz size pişman olmuş bir şekilde evine geri gelecektir.

Evi terk eden kocayı geri getirmek için okunması gereken dualar hangisi konusu bayanlar tarafından çok sık olarak merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bayanlar devamlı olarak dua etmeleri gerekmektedir. Eğer sürekli olarak dua edilirse evi terk eden koca yeniden geri döner. Fakat bazen edilen bu dualar kabul olmayabiliyor. Bu durumda da duaları namaz vakitlerinde ederseniz kabul olma olasılığı daha çoktur. Edilen dualar etkisini göstermeye başladığı zaman eşini terk edip giden bir koca, eşini arar ve yeniden görüşmek istediğini belirtir.

Bu şekilde koca karısının evden gittiği dönemde çok mutsuz ve üzgün olduğunu yaşamını onsuz çok kötü geçtiğini dile getirir. Bu durumda da geri getirme duası sayesinde kocalar eşlerini mutlu etmek için çaba harcarlar.  Kocanız evi terk edip giderse geri getirme duası sayesinde pişman olur evine geri gelir.

Geri getirme dualarının etkileri nedir?

Giden eşleri geri getiren için yapılan duaların etkisi tamamen giden kişinin vicdanına ve ruh haline uygulanıyor. Sevgilisini terk edip giden bir kişi ya da eşler, arkalarında bir kırık kalp bırakarak gidiyorlar ve onların acısı öyle şiddetli oluyor ki bu vicdan azabı ve güzel günleri kaçırmanın hayali ile geri getirme duası ile en kısa sürede pişman olur geri gelirler. Bunun yanı sıra geri getirme duasının uygulaması az önce de bahsettiğimiz gibi çok farklı amaçlar için de kullanılıyor. Geri getirme dualarının etkileri nedir denirse de şu şekildedir fakat bazen değişiklik gösterebiliyor;

  • Terk eden sevgili bu dua sayesinde pişman olup geri döner
  • Çocuklarını ve evini terk eden koca bu dua sayesinde kısa bir süre sonra geri evine döner
  • Kaybolan her hangi bir maddi ve manevi bakımdan değerli olan eşyalar dua olunduğu zaman kendiliğinden bir yerde ortaya çıkar
  • Eve terk eden çocuklarda bu dua ile evlerine yeniden dönerler
  • Bu dua kaybolan evcil hayvanlar için de kullanılabiliyor

Bu dua her ne kadar farklı amaçlar için ve talepler için kullanılsa da bu tür dualar en çok aşk hayatını şekillendirmek için kullanılan dua türleridir. Youtbe  kanalımı da incelemek ister misiniz ? linki tıklayın.

Oyla post

Bir Yorum

  1. sitenizi baya inceledim paylaşımlarınızı inceledim ve takip decegim.
    Burada çok sayıda yararlı bilgi bulmaktan memnunum kaldım .
    geri getirme duası hakkındakı paylaşım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Ara