Kısmet Duaları

Kısmet Duası

Kısmet Duası

Kısmet açmak isteyenler Kısmet duası okuyarak istediklerini elde edebilirler. Kısmet duası veya kısmet açma büyüsü yapan kişilerin kısmeti açılır. Kişinin hayatında hoşuna giden kişiler girer bekar olan bir kişiye bu dua edildiği zaman bu kişi evlenir. Evli olan kişilerin kadın, erkek fark etmeksizin eşleriyle arasındaki muhabbet artar.

Çocuğu olmayan çiftler bu dua ile çocuk yapabilirler. Kısmet açma duaları bütün müslümanlar tarafından denenmiş uygulanmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiş dualardır. Bu dua iş ve bol kazanç isteyen kişilerin de okuması gereken kişiye maddi anlamda kazanç sağlayacak dualardır.

Bu duayı okuyan kişiler kısa sürede sıkıntısından kurtulur. Duanın kabul olması öncelikle kişinin temiz niyetli ve gönülden isteyerek dua etmesine bağlıdır. Uzun zamandır kısmeti kapalı olan işleri yolunda gitmeyen kişiler de bu duayı okuyabilirler. Günümüzde çevrimizi birçok insanın kısmetinin kapalı olduğuna yönelik şikayetleri vardır.

Her ne kadar ciddi anlamda evlenmeyi ve hayırlı bir yuva kurmayı isteseler de kadın veya erkek fark etmeksizin birçok kişi hayırlı bir nasip çıkmadığı yönünde şikayette bulunur. Evlenecek kişi bulamadığı için de yaşanan ayrılıklar ve huzursuzluklar içerisinde kısmetinin kapandığı düşüncesini hissetmektedir.

Kısmet açma duaları kadın ve erkeklerin evlenmek için hayırlı bir nasip bulacakları duadır. Aynı zamanda kişiler bunu olumsuz giden işleri içinde edebilirler. Dinimizde hayırlı ve güzel bir yuva kurmak isteyen her yaştan kadın ve erkeğe kısmet açma duası tavsiye edilir.

Bu dualar kişilerin evliliği için faydalı olmaktadır. Allahu Teala’nın insanlara hayırlı bir eş nasip etmesi için pek çok dua uygulaması da bulunmaktadır. bunlardan bir tanesi de temiz ve salih bir niyetle Allah’a dua etmektir. Hayırlı bir eş nasip etmesini istemektir.

Kısmet Duası
Kısmet Duası

Kısmet Duası Kimler İçin Yapılır?

Kısmet duası kimler için yapılır; Kadınlar evlenmek için kısmet açma duası okumaktadır. Evlilik çağına gelen genç kızlar hayatlarında iyi bir erkekle karşılaşabilmek için bu duayı ederler. Erkekler ise karşılarına, hayatlarına iyi bir kadın girmesi için bu duayı okurlar.

Bu dua sadece evlilik için değil işlerinin daha bereketli gitmesi için okunabilir. Dua edilirken kişin aklında bir şey olmamalıdır. Kişi öncelikle isteğine yoğunlaşmalıdır. Kişi dua ederken günlük sıkıntıları dertlerini düşünmemesi gerekir. Erkekler için okunan kısmet açma duasında sadece eş için değil maddi anlamda kazançlarının artması için de okunabilir. Bu dua kişide şans, kısmet, bereket getirecek dualardır.

Ancak kadınlar ve erkeklerin dilekleri birbirinden farklı olduğu için okuyacakları duaların hepsi farklı olabilir. Geçim sıkıntısı yaşayan kişiler bu duayı okudukları zaman işleri açılır bütün işleri yoluna girer. Eskiye göre daha bereketli ve daha bolluk içerisinde olurlar. Ayrıca bu duayı okumuş kişiler iş için okudular ise çok kısa bir sürede girmiş oldukları işten başarı elde etmiş olurlar.

Ellerini attıkları her şeyde büyük başarılı sonuçlar elde ederler. Bu duayı okumuş kişinin para ile ilgili herhangi bir sıkıntısı olmaz. Aynı zamanda bu duayı evlilik için okumuş kişilerde hayal ettikleri hayırlı yuvalarına kavuşurlar. Allah tarafından huzur duygusu içerisine bürünürler. Erkek veya kadının kısmeti noktasında üzerinde olumsuz bir durum bulunmuyor ise kısmet duası bu işi çözer ve üzerlerinde bulunan olumsuz durumdan kurtulmuş olurlar.

Kısmet duasının etkisi nelerdir?

Çevremizde birçok insan kısmetinin kapalı olduğunu söyler her ne kadar ciddi anlamda evlenmeyi ve hayırlı bir yuva kurmayı isteseler de çevrelerinde bunu yapabilecekleri kişinin olmadığını belirtir ve bundan şikayetçi olurlar. Ayrıca evleneceği kişiyi bulduğu sırada o kişiden ayrılan kişilerde huzursuzluk yaşarlar ve kısmetlerini kapandığını düşünürler.

Kısmet açma dualarının etkisi nelerdir? Sorusunun cevabı ise bu dua sonrasında kişiler hayırlı nasip bulabilecekler. Dinimize uygun hayırlı yuvalar kurmayı başarırlar. Bu dua her yaştan erkek veya kadın tarafından okunabilir. Bu duada evlilikleri için faydalı olacağı gibi, bol rızık helalinden kazanç getirmektedir.

Kısmet Duasını Kimler Yapabilir?

kısmet duası sadece evlilik için değil aynı zamanda kişinin helalinden hayırlı bol rızık için de edebileceği bir duadır. Kısmet duasını kimler yapabilir? Sorusunun cevabı ise öncelikle kişi kendisi için hayırlı bir eş hayırlı bir iş noktasında edebiliyorken, anneler ve babalar, kardeşler, akrabalarda diledikleri kişi için bu duayı yapabilirler. Ayrıca sayfamdan Evlilik Duası isimli yazımı okuyabilir bilgi alabilirsiniz.

Oyla post

3 Yorum

  1. İnsanlar, bir amaçla vardır. farklı olarak en iyi şekilde yaratılmişlardır , genellikle karmaşada vardır, ama sadece bir tane gerçek ve gerçek vardır yaradan. Allah sizin gibi bir insanı karşıma cıkardı sükürler olsun.. daha ayrıntılı hıslerımı paylasmak ısterdım yeterlı oldugunu dusunuyorum .

  2. karanlık bir zaman içinde sizinle karşılaştım ve mükemmel şeyler oldu benim için gösterdiğiniz çaba ilgi ve alakanız için teşekkür edirim sayın hocam. Allah’ım yar ve yardımcınız olsun kaleminiz daima hayır için olsun.

  3. Hocam ilgi ve alakanız için çok teşekkür ediyorum. işlemimizden gördüğüm olumlu donüşlerle beni çok mutlu ettiniz. Allah sizden razı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Ara